# Osada Hlouszka / Lokalizacja

Osada Hlouszka

Położona jest w dzielnicy Szczepanowice-Wójtowa Wieś w zachodniej części Opola, na lewym brzegu Kanału Ulgi. Dzielnica dynamicznie się rozwija - aktualnie liczy ok. 4,5 tys. mieszkańców zajmując 10% powierzchni miasta. Osada Hlouszka wpisuje się w  dominującą zabudowę jednorodzinną z atrakcyjnym, zielonym otoczeniem.

Sąsiedztwo

Wyspa Bolko - tereny zielone

Zielone płuca miasta, gdzie zlokalizowano jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Stale rozwijana infrastruktura pozwala aktywnie spędzać czas sportowo i na rodzinnych spacerach.

Sklepy, restauracje

Tu wszystko jest w zasięgu - zrobicie wygodne zakupy każdego dnia. W pobliżu Osady zlokalizowano kilka sklepów ogólnospożywczych - Delikatesy Centrum, Market Dino oraz popularną restaurację Salomon.

Szkoły i przedszkola

Wygoda nie do przecenienia w codziennej logistyce rodziny! 
W najbliższej okolicy znajduje się Szkoła Podstawowa nr 28 i Przedszkole nr 36, a kilka innych placówek ma siedzibę w bliskim sąsiedztwie.

Politechnika Opolska

Bliskość tak dużego ośrodka to świetna opcja w przypadku zakupu inwestycyjnego. W odrestaurowanych budynkach przy ul. Prószkowskiej mieści się II Kampus Politechniki Opolskiej. Na całej uczelni studiuje ponad 6 tys. studentów.

Pływalnia wodna NUTA

Jedna z najnowocześniejszych krytych pływalni sportowych w Polsce zlokalizowana przy ulicy Prószkowskiej 96. Do dyspozycji  50 metrowa niecka sportowa i 25 metrowy basen. Obiekt wyposażony jest w basen solankowy, wannę SPA, jacuzzi, dwie sauny oraz łaźnię parową.